Aktuální změny, novinky a provozní aspekty týkající se parkování na Letišti Václava Havla Praha.

PB Economy bude nově dalším expresním parkovištěm  

Od 1.5.2024 se parkoviště PB Economy u Terminálu 2 mění na expresní parkoviště a stane se tak třetím expresním parkovištěm na Letišti Václava Havla Praha. Nabídneme vám dostatek parkovacích míst pro rychlý výstup a nástup a rovněž na parkovišti vznikne i Taxi point pro jednodušší nalezení řidiče v případě, že chcete využít odvozu za pomoci vozidla taxi. Krátkodobé parkování se sazbou 80 Kč za hodinu bude nadále možné pouze v budově PC Comfort. 

EXPRESNÍ PARKOVÁNÍ - 10 minut ZDARMA a možnost bezkontaktní platby na výjezdu  

Od 1. 5. 2024 dochází k úpravě cen na expresních parkovištích. Díky novému parkovacímu systému však zaparkujete a opustíte parkoviště snadněji a rychleji než dosud.  

Časové okno pro bezplatné parkování na vybraných parkovištích se mění z původních 15 minut na 10 minut. Důvodem je zejména zachování průjezdnosti pro všechny cestující. Dostupná data ukazují, že většina řidičů opouští parkoviště právě do 10 minut.  

S novým parkovacím systémem budete moci platit bezkontaktně na výjezdových stojanech. V průběhu léta zprovozníme i možnost platby přes telefon po naskenování QR kódu na parkovacím lístku. Nové závory budou vybaveny světelnou signalizací a pokročilejšími kamerami pro čtení registračních značek, takže v případě volného průjezdu se vám výjezdové závory budou zvedat automaticky, aniž byste museli vkládat parkovací lístek do stojanu. 

Nová služba PC COMFORT VALET 

Spustili jsme novou službu PC  Comfort VALET. Díky PC  Comfort VALET ušetříte čas a starosti s parkováním. Vůz odevzdáte profesionálním řidičům, kteří se postarají o jeho bezpečné zaparkování. Předání i převzetí vozu proběhne v přízemí parkovacím domu PC  Comfort, který se nachází přímo před Terminálem 1 a s Terminálem 2 je spojen krytou pěší lávkou.  

Dlouhodobé parkování nově bez nutnosti zadat PIN 

Díky novému parkovacímu systému jsou závory vybaveny světelnou signalizací a pokročilejšími kamerami pro čtení registračních značek. Pokud zadáte RZ/SPZ při on-line rezervaci, systém váš vůz vpustí automaticky do parkovacího domu. Totéž platí při výjezdu. Díky tomu zaparkujete i opustíte parkoviště snadno a rychle. 

Taxi karty umožňují výhodnější expresní parkování 

Taxi karta je přednabitá karta, která umožňuje výhodnější parkování na expresních parkovištích P1 Express, P2 Express a PB Economy. Tato karta nahradí současné Hodnotové karty a přinese výhody pro ty taxikáře, kteří dodržují pravidla letiště. Cílem je poskytnout cenové zvýhodnění parkovného těm, kteří se chovají v souladu s našimi pravidly.