Časté dotazy

Jak a kde si mohu rezervovat parkování?

V horním menu zvolte záložku Služby a vyberte druh parkování, který Vám vyhovuje. Rezervovat lze pouze dlouhodobé parkování. Na stránce vybrané služby zadejte do rezervačního formuláře datum a čas příjezdu i odjezdu. Systém Vám nabídne dostupná parkovací místa na základě zadaného termínu.

Platba za parkování je požadována platební kartou v zabezpečeném prostředí nebo bankovním převodem.

Potvrzení objednávky je zasláno na uvedenou e-mailovou adresu současně s PIN kódem a slouží jako daňový doklad.

Parkování lze objednat tímto způsobem minimálně 2 hodiny před zaparkováním.

 

Co dělat v případě, že nefunguje bezhotovostní systém při placení parkování?

Pokud bezhotovostní systém není funkční, je potřeba zaplatit parkování v hotovosti.

 

Jak použít PIN KÓD?

Na vjezdovém stojanu příslušného parkovacího domu zadejte na klávesnici šestimístný PIN KÓD, který jste obdrželi formou e-mailu. Vytiskne se parkovací lístek a zvedne se závora.

Tento lístek pečlivě uschovejte a použijte k výjezdu z parkoviště (vložte do výjezdového stojanu).

Pozor! Pro vjezd na parkoviště nepoužívejte tlačítko pro vydání lístku. Toto tlačítko je určeno pro zákazníky, kteří nemají objednávku.

 

Co dělat, pokud PIN KÓD nefunguje, případně se vyskytne jiný problém?

Na všech parkovacích zařízeních naleznete tlačítko INFO, které Vás spojí s non-stop dispečinkem parkovišť, kde Vám poradíme a vyřešíme daný problém či dotaz.

 

Co dělat, pokud jsem při vjezdu omylem nepoužil PIN KÓD?

Po návratu kontaktujte dispečink parkovišť na tel. +420 220 114 022 a dispečer záležitost urychleně vyřeší. Rozhodně neplaťte podruhé v pokladně!

 

Je možné přijet i bez rezervace?

Ano, nicméně on-line objednávka je cenově výhodnější a garantuje Vám parkovací místo na vybraném parkovišti.

 

Je v některém z parkovacích domů možnost parkovat motocykly?

Ano, pro parkování motocyklů využijte parkovací dům PC Comfort. Parkování je možné za zvýhodněné ceny dle platného ceníku.

 

Co dělat v případě zpožděného letu?

Pokud je zpoždění v rámci několika hodin (2-3 hodiny), lístek Vám umožní vyjetí. Pokud se zdržíte na parkovišti z důvodu neočekávaných přepravních změn déle, kontaktujte prosím dispečink parkovišť, který s Vámi danou věc vyřeší.

 

Platí držitelé ZTP parkovné?

Pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P je parkování na všech parkovištích omezeno na maximálně 2x za den zdarma. Výjezdový lístek Vám vydáme na dispečinku parkovišť v PC Comfort po předložení průkazu. 

 

Jaké parkoviště je vhodné pro vozidla typu SUV?

Pokud se chystáte zaparkovat vozidlo typu SUV, doporučujeme využít parkovací dům PC Comfort z důvodu pohodlnějšího zaparkování v prostorách parkovacího domu.

 

Mohu v parkovacích domech parkovat s vozidly na CNG a LPG?

Ano, parkovací místa pro tento typ vozidel jsou vyhrazena v PA Smart a PD Holiday na střeše a v PC Comfort po obvodu budovy.

 

Jak zrušit  Online rezervaci?

Storno rezervace je možné provést bez přihlášení do rezervačního systému. Přes odkaz "Správa rezervace" stačí zadat konfirmační email (email, na který bylo zasláno potvrzení o rezervaci) a číslo rezervace, kterou chcete stornovat. Žádost musí být provedena před započetím termínu parkování!

 

Mohou na Letišti Václava Havla Praha parkovat také autobusy?

Ano, veškeré informace o parkování autobusů na Letišti Václava Havla Praha naleznete na stránkách zde.

 

Nabízíte častým uživatelům parkovišť P1 a PExpress předplacené karty? 

Pro časté uživatele expresních parkovišť máme v nabídce výhodné hodnotové (předplacené karty). Více informací naleznete zde.

 

Jak mohu využít službu mytí vozidla?

Platí pouze pro online rezervace dlouhodobého parkování v PC Comfort a PC Comfort VIP. Službu mytí vozidla je možné využít, pokud je doba parkování vozidla nejméně 2 dny. Službu mytí vozidla si můžete přikoupit za 590 Kč v online rezervačním formuláři po výběru termínu parkování. Pokud jsou kapacity mycí linky naplněny, v rezervačním systému se Vám služba mytí vozidla nezobrazí.

 

V případě dotazů nebo podnětů jsme Vám plně k dispozici na uvedených kontaktech.