storno

Jaké jsou storno podmínky rezervace?

Garantujeme bezplatné storno rezervace, v případě že si vaši rezervaci stihnete zrušit před jejím plánovaným začátkem (za předpokladu, že rezervaci zrušíte nejpozději 1 minutu před plánovaným začátkem čerpání služeb parkování). Vše online a snadno díky Správě rezervace 

V případě storna rezervace se uhrazená částka vrátí na účet nebo platební kartu, ze které bylo parkování hrazeno. 

50

Co znamená "cena od" a jak získat slevu 50 % na parkování? 

CENA OD

Pokud propagujeme parkování např. od 990 Kč / 8 dní, znamená to, že je daná cena v rámci aktuálního období dostupná, ale je nutné si ji rezervovat předem (obvykle v řádu týdnů). Cena je ovlivněna zejména poptávkou po parkování přímo na letišti, resp. obsazeností parkovacích domů nebo parkovišť. Cena parkování při vytváření online rezervace je ovlivněna mnoha faktory a mění se v čase. 

50% SLEVA

Díky online rezervaci dlouhodobého parkování můžete ušetřit až 50 % oproti příjezdu bez rezervace (platbě v automatu na místě před odjezdem). Za dlouhodobé parkování se pro účely slevy považuje parkování v délce nejméně 1 dne. Zvýhodněná cena závisí na dostupnosti parkovacích míst a není garantovaná. Výše slevy se odvíjí toho, s jakým předstihem rezervaci uskutečníte.

TIP: Čím dříve si parkování rezervujete, tím lepší cenu získáte. Zároveň vám s rezervací garantujeme parkovací místo a bezplatné storno rezervace.

Jak a kde si mohu rezervovat parkování? Lze přijet i bez online rezervace?

Rezervovat lze pouze dlouhodobé parkování minimálně 2 hodiny před parkováním. V rezervačním formuláři na hlavní stránce nebo u vybrané služby zadejte datum a čas příjezdu i odjezdu. Systém Vám nabídne dostupná parkovací místa na základě zadaného termínu delšího než 24 hodin. Platba za parkování je požadována platební kartou v zabezpečeném prostředí nebo bankovním převodem. Potvrzení objednávky je zasláno na uvedenou e-mailovou adresu současně s QR kódem a slouží jako daňový doklad. 

Do parkovacího domu PC COMFORT lze přijet i bez online rezervace. Online objednávka je však cenově výhodnější a garantuje Vám parkovací místo na vybraném parkovišti. 

Co dělat v případě, že nefunguje bezhotovostní systém při placení parkování?

Pokud bezhotovostní systém (platba kartou) není funkční, je nutné zaplatit parkování v hotovosti. Na letišti naleznete mnoho bankomatů.

Kde mohu zaparkovat a nabít svůj elektromobil? Je nabíjení elektromobilů zpoplatněno?

Řidiči elektromobilů mohou parkovat na Letišti Václava Havla Praha a zároveň  ZDARMA dobíjet elektromobily. Nabití elektromobilu je možné v rámci dlouhodobého i krátkodobého parkování, a to v parkovacím domě PC COMFORT.

V rámci krátkodobého parkování je k dispozici rychlonabíjecí stanice s konektory CHAdeMO (až 50 kW), CCS (až 50 kW) nebo Typ 2 „Mennekes“ (až 22 kW). Provozní doba je každý den od 7:00 do 20:00.

V rámci dlouhodobého parkování jsou ve vybraných patrech k dispozici parkovací místa s běžnými elektrickými zásuvkami na 230 V (zástrčka typu E). Tato parkovací místa jsou označena zelenou barvou a symbolem pro nabíjení elektromobilů. Místa není možné předem rezervovat. Nejsme schopni garantovat dostupnost parkovacího místa ani dostupnost elektrické zásuvky u těchto míst. K nabíjení budete potřebovat vlastní kabel s adaptérem.

Nabíjení je v obou případech ZDARMA. Detailní informace nalezete zde.

Jak mohu využít službu mytí vozidla?

Služba je aktuálně nedostupná. Omlouváme se.

Službu lze využít pouze v případě online rezervace dlouhodobého parkování v PC Comfort. Službu mytí vozidla je možné využít, pokud je doba parkování vozidla nejméně 2 dny. Službu mytí vozidla si můžete přikoupit za 490 Kč v online rezervačním formuláři po výběru termínu parkování. Pokud jsou kapacity mycí linky naplněny, v rezervačním systému se Vám služba mytí vozidla nezobrazí. Detailní informace naleznete zde.

Jak zrušit online rezervaci?

Storno rezervace je možné provést bez přihlášení do rezervačního systému. Přes odkaz "Správa rezervace" stačí zadat konfirmační email (email, na který bylo zasláno potvrzení o rezervaci) a číslo rezervace, kterou chcete stornovat. Žádost musí být provedena před započetím termínu parkování!

Platí se za parkování motocyklů? Mohou na Letišti Václava Havla Praha parkovat také autobusy?

Ano, parkování motocyklů je ZDARMA. Vyhrazené parkoviště se nachází pod estakádou (nadjezdem), blízko řídící věže ŘLP a Terminálu 2. Veškeré informace o parkování autobusů na Letišti Václava Havla Praha naleznete na stránkách zde.

ztp

Co dělat v případě zpožděného letu?

Pokud je zpoždění v rámci několika hodin (2-3 hodiny), lístek Vám umožní vyjetí. Pokud se zdržíte na parkovišti z důvodu neočekávaných přepravních změn déle, kontaktujte prosím dispečink parkovišť +420 220 114 022, který s Vámi danou věc vyřeší.

Platí držitelé ZTP/P parkovné?

Držitelé průkazu ZTP/P mohou využít parkování ZDARMA maximálně dvakrát za den. Výjezdový lístek Vám vydáme na dispečinku parkovišť (přepážka AeroParking) v hale parkovacího domu PC COMFORT po předložení průkazu. Parkování ZDARMA se nevztahuje na PC PREMIUM a PC PREMIUM VALET. Parkování ZDARMA se nevztahuje na držitele průkazů ZTP a nelze jej využít pro online rezervace.

V jakém případě je vozidlo z parkoviště odtaženo a co dělat v případě odtažení vozidla?

 • Vaše vozidlo parkovalo v rozporu s Provozním řádem Letiště Praha nebo v rozporu s dopravními předpisy.
 • Vozidlo bylo označeno minimálně po dobu 48 hodin výstražným upozorněním (např. formou modrého vykřičníku, který se vylepuje na boční sklo automobilu).
 • Rozhodnutí o odtažení bylo schváleno Vedoucím provozu Parkování nebo Vedoucím týmu Dispečinku nebo Manažerem organizační jednotky Parkování.
 • Před samotným odtahem se provedla důkladná fotodokumentace, případně i videozáznam vozidla ze všech stran, včetně dokumentace dopravní situace.
 • Vozidlo bylo odtaženo na odtahové parkoviště JIH: ulice Za Teplárnou 4-6, Praha 6
 • V takovém případě prosím kontaktujte Dispečink parkování na tel. 420 220 114 022, kde si ověříte, zdali vozidlo bylo opravdu odtaženo provozovatelem parkovišť LP.
 • Pokud ano,  prosím dostavte se osobně na přepážku Dispečinku v parkovacím domě PC COMFORT (přízemí v hale) k dořešení úhrady za parkování na parkovišti (odkud bylo vozidlo odtaženo), úhrady za samotný odtah, úhrady za parkování na odtahovém parkovišti.
 • Doložte malým technickým nebo velkým technickým průkazem, že jste oprávněný majitel nebo uživatel vozidla.
 • Po uhrazení všech poplatků vyplňte předávací protokol a domluvte se s pracovníkem Dispečinku na čase předání vozidla na odtahovém parkovišti v ulici Za Teplárnou 4-6, Praha 6
 • Vozidlo vám bude předáno na základě podpisu předávacího protokolu.
   
 • Cena za odtažení vozidla: 

  Odtah vozidla (nekryté parkovací plochy): 2 300 Kč/1 vozidlo

  Odtah vozidla (parkovací domy): 2 600 Kč/1 vozidlo

  Vícepráce při odtahu: 800 Kč/1 hod

  Parkovné na odtahovém parkovišti: 300 Kč/1 den

  odtah_aeroparking.jpg

Mapa odtahového parkoviště, ulice Za teplárnou 4-6, Praha 6, Ruzyně

Více informací naleznete v parkovacím řádu zde.

Činíte kroky směrem k udržitelnosti? Je AeroParking "zelený", tzn. přistupujete k životnímu prostředí zodpovědně?

V rámci dostupných možností se snažíme dělat maximum:

 • Elektřina spotřebovaná v parkovacích domech pochází 100% z obnovitelných zdrojů.
 • V parkovacím domě PC COMFORT jsme díky instalaci LED osvětlení dosáhli úspory 36 % oproti původním zdrojům osvětlení.
 • V parkovacím domě PC COMFORT si můžete ZDARMA dobít váš elektromobil v rámci krátkodobého i dlouhodobého parkování.
 • V naší myčce aut dochází k recyklaci vody. Máme vlastní ČOV.

Letiště Praha jako celek míří k uhlíkové neutralitě, a to již do roku 2030. Necílíme pouze na uhlíkovou neutralitu, v rámci naší strategie udržitelnosti Green PRG 2050 máme stanoveny konkrétní cíle pro 5 oblastí. Jde o směřování k druhově pestrému letišti, 0 % komunálního odpadu na skládkách do roku 2025, snižování hlukové zátěže a uzavření nočního provozu.

Jak postupovat v případě nestandardní situace? 

Pokud při návratu k vozidlu zjistíte, že došlo k poškození, vždy ohlaste škodu Policii České republiky. S vozem prosím neodjíždějte ani jinak nemanipulujte. Zároveň kontaktujte nonstop asistenci na telefonu +420 220 114 022. Naši pracovníci vám doporučí jak postupovat. Ve většině případů je nutné vypracovat Záznam o hlášení škody a pořídit fotodokumentaci. 

Co dělat, pokud jsem při vjezdu omylem nepoužil QR KÓD?

Po návratu se prosím dostavte na přepážku dispečinku parkovišť v přízemí budovy PC COMFORT, nebo volejte na tel. +420 220 114 022, dispečer s vámi záležitost vyřeší. Rozhodně neplaťte podruhé.

Jak použít QR KÓD?

Na vjezdovém stojanu příslušného parkovacího domu načtěte QR KÓD, který jste obdrželi formou e-mailu. Stejně tak se přikládá QR KÓD i na výjezdovém stojanu. V obou případech se následně zvedne závora.

Pozor! Pro vjezd na parkoviště nepoužívejte tlačítko pro vydání lístku. Toto tlačítko je určeno pro zákazníky, kteří nemají objednávku.

Jaké parkoviště je vhodné pro vozidla typu SUV? Mohu v parkovacích domech parkovat s vozidly na CNG a LPG?

Pro SUV doporučujeme využít parkovací dům PC COMFORT, a to z důvodu pohodlnější manipulace s vozem. Parkovací místa pro vozidla na CNG a LPG jsou vyhrazena v PA SMART na střeše. V PD HOLIDAY a PC COMFORT po obvodu budovy.

Úvodní obrázek